До джерел


Українська кухня – національна культурна спадщина, як мова, література, мистецтво. Це безцінний здобуток, яким варто пишатися і не слід забувати. Українська кухня створювалася протягом багатьох віків, тому певною мірою відображає історичний розвиток нашого народу, його звичаї, традиції та культуру.

Надзвичайно важливо зберігати і передавати з покоління в покоління рецептуру приготування домашніх українських страв, пропагувати здорову та корисну їжу, особливо серед молоді, адже споживання її закладено нам генетично. Вона містить усі необхідні складові, щоб живити організм, надає наснагу для підкорення нових вершин, дарує чудове самопочуття та хороший настрій.

Михайло Поплавський як українець до восьмого коліна (його предки були козаками Війська Запорозького) задля збереження та популяризації справжньої української кухні вирішив втілити ресторанний бізнес-проєкт. Відчуття своєї причетності до славетного українського роду вимагало від Михайла Михайловича конкретних дій, спрямованих на відтворення традицій козацтва, повернення українській національній кухні належного статусу.

Мережа еко-ресторанів «Батьківська хата» – не лише результат успішного втілення ресторанного бізнес-проєкту, а також є екскурсом в історію родини Поплавських.

Перший ресторан «Батьківська хата» було відкрито на 252-му кілометрі автобану Київ-Одеса, на Батьківщині Михайла Михайловича, у селі Мечиславка Кіровоградської області. Три брати родини Поплавських збудували заклад на честь покійного батька Михайла Романовича, про якого “пам’ять має бути живою”. Разом із братами Станіславом та Володимиром Михайло Поплавський вирішив зробити його життєстверджуючим, адже батько любив життя, хоча воно було в нього нелегким…

Своїх гостей почали пригощати виключно домашніми стравами, приготованими за стародавніми українськими рецептами, що були “на користь здоров’ю козацьким сотникам”, якими славиться рід Поплавських. Під час створення меню ресторану досвід кращих кухарів і технологів, котрі спеціалізуються на українській кухні, поєднали із старовинними рецептами родини Поплавських, що старанно зберігала мама Михайла Поплавського Меланія Григорівна. Саме вона була головним дегустатором традиційних українських страв, які вводилися в меню ресторанів.

Кухня із фірмовими стравами родини, сімейні фотографії на стінах, вишиті рушники, такі ж, як у дитинстві… Коли люди приходять до ресторану, бачать цей затишний інтер’єр, що нагадує новеньку сільську хату, куштують справжні українські страви, вони радіють. Ніби потрапивши на гостину до рідного дому Михайла Поплавського, згадують дитинство, своїх батьків, бабусь і дідусів.

Страви в ресторані приготовані з любов’ю та національним колоритом. У меню ресторану кілька видів малесеньких вареничків, зліплених вручну, та ще й із домашньою сметанкою, наваристий і густий борщ з реберцями молодої свинки, млинці із сиром та ягодами, мамина сирна запіканка, короп з цибулькою, свіжина «Гаряча сковорідка», домашня ковбаска з хроном, холодець з молодого півника, мамалига із сиром, дунайка власного посолу… Це ніби машина часу! Кожен гість повертається до одвічних життєдайних джерел: згадує сонячні роки дитинства, батьківський дім, в якому виріс, теплі та працьовиті руки Матері, запах польових квітів і трав.

Із часом «Батьківська хата» набула широкої популярності серед відвідувачів, а згодом з’явилася вже ціла мережа ресторанів. Вони відрізняються своєю стилістикою, дизайном інтер’єра, кухнею, та все ж фірмові українські страви займають основні позиції в меню всіх закладів.

Сьогодні мережа «Батьківська хата» об’єднує такі ресторани: «Батьківська хата», «Кропива», «Київська реберня», «Шеф-бар», готельний комплекс «Ятрань», мережу кафе «Вареники» та «Пан Чебурек»…

Із кожним роком ресторанний бізнес вдосконалювався, бо витримати конкуренцію можна тільки, коли робиш свою справу краще за інших.

Здорова їжа з екологічно чистих продуктів – такий принцип ресторанного бізнесу запровадив і втілив у життя ресторатор Михайло Поплавський. Для забезпечення ресторанів натуральними свіжими продуктами створив власне сільськогосподарське виробництво замкнутого циклу, звідки спеціально до «Батьківської хати» доставляються молочка, м’ясо, яйця, овочі, фрукти, запашна зелень та інше.


У власній пекарні із відбірного зерна випікають запашний пшеничний та житній хліб, рум’яні пироги з різноманітними начинками, апетитні солодкі булочки, пампушки, які щодня радують гостей ресторанів своєю свіжістю та неповторним смаком!

Торти, тістечка, безе як для ресторанів, так і на замовлення виготовляють у кондитерському цеху. Це справжні кулінарно-мистецькі витвори, що прикрасять весілля, дні народження, ювілеї та будь-які інші важливі події вашого життя чи просто задовольнять маленьку забаганку – побалувати себе смачненькими солодощами.

Турботливі працівниці господарства дбають про зимові заготовки: варення, сушені ягоди для компотів, киселів, узварів і морсів, хрумкі засолені огірочки, квашена капусточка, кисленькі помідорчики, мариновані грибочки, мочені яблучка і навіть найбільша ягода кавун – є смачною гордістю погребів мережі.

У молочному цеху виготовляється корисна кисломолочка: ряжанка, сметанка, кілька видів сиру (моцарела, бринза, сулугуні), вершкове масло. Вся продукція, що виходить з молочного цеху, є натуральною, високоякісною, без хімічних домішок та комбінованих жирів.

Мало хто знає, яких зусиль коштувало запустити молочний цех. За оригінальними заквасками на основі спеціального грибка їздили аж на Кавказ, бо в Україні молочнокисла продукція виготовляється на основі бактерій, що здешевлює виробництво, а не покращує якість. До того ж, за висновками експертів, закваски виявились більш поживними та корисними для організму людини, вони відновлюють кишкову мікрофлору, позитивно впливають на загальний тонус і навіть сприяють профілактиці атеросклерозу. А користь і здоров’я – понад усе!

Однак цей грибок неможливо було виготовити штучно, тому тривалий час шукали професійного технолога, який зміг би налагодити виробництво. Майже рік експериментували, робили все, від звичайної простокваші до твердих сирів. Терпіли від того чималі збитки. Хотіли взагалі відмовитися від цієї ідеї, бо сулугуні, сметану непоганої якості можна було купити, вже знайшли й виробника… Та принцип важливіший. Було поставлене завдання: повний цикл виробництва, аби гарантувати найвищу якість продукції, і мету було досягнуто. Молочний цех запрацював, тож усі сири та молочнокислі продукти у ресторанах – власного виробництва!

М’ясний цех готує зі свіжого м’яса, що не знало заморозки, домашню ковбаску, кров’яночку, балик, сальтисон, зельц, рулети з телятинки, фаршировані овочами. Також засолюють сало і роблять «помазанку» (перетерте сало з часником, зеленню та спеціями). Працює і власна коптильня.

Є мінізавод з виготовлення натуральних безалкогольних напоїв: ситра, лимонаду, холодного чаю, томатного соку, узвару, квасу та морсу.

Унікальний смак cтрав знають і люблять далеко за межами України. Вміння смачно приготувати, з душею подати – це концептуальна особливість ресторанів мережі «Батьківська хата».

Щедрий український стіл зі смачними домашніми стравами – з любов’ю для дорогих гостей!

«Батьківська хата» завжди зігріє вас родинним теплом і затишком!